/„Strzał w plecy” – Burmistrza Wołomina

„Strzał w plecy” – Burmistrza Wołomina

W ostatnich tygodniach pojawiła się w przestrzeni publicznej sensacyjna informacja o tym, że urzędująca Wiceburmistrz Wołomina ma zamiar wkrótce zrezygnować z pracy w wołomińskim urzędzie. Ta rezygnacja związana jest z planami  startu w nadchodzących wyborach samorządowych pani wiceburmistrz Edyty Zbieć – w wyborach na Burmistrza Miasta Kobyłka. Ta zaskakująca i dosyć dziwna informacja, (jeżeli się potwierdzi) to przysłowiowy „strzał w plecy” obecnej Burmistrz Wołomina, która będzie starać się o reelekcję na urząd burmistrza w stolicy Powiatu wołomińskiego.

Po tragicznym odejściu Pana Wiceburmistrza Wołomina śp. Roberta Makowskiego, Burmistrz Wołomina pani Elżbieta Radwan (jeżeli ta informacja się potwierdzi) zostanie bez wsparcia swojego najbliższego współpracownika mając zamiar ubiegać się o fotel Burmistrza Wołomina w kadencji 2018-2023. Dochodzą do naszej redakcji sygnały, że może to być cichy i nieformalny „układ”  wiceburmistrz Wołomina z Prawem i Sprawiedliwością, które w osobie Burmistrz Elżbiety Radwan widzi największego konkurenta. Ewentualny start Wiceburmistrz Wołomina w Kobyłce ma wpłynąć zdecydowanie na obniżenie notowań i szans pani burmistrz Elżbiety Radwan, ma także spowodować zamieszanie, niepewność u wyborców – mieszkańców Gminy Wołomin. Taka sytuacja jest sprzyjająca dla oponentów burmistrz Elżbiety Radwan w tym przede wszystkim dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Zastanawiające jest także zaangażowanie, promowanie i przygotowanie kampanii wyborczej pani wiceburmistrz przez byłego prominentnego działacza i szefa kobyłkowskiego PiS, byłego kandydata PiS na Burmistrza Kobyłki, który obecnie ponownie pełni znaczącą funkcję kierowniczą w jednej z jednostek publicznych Wołomina.

Wpływ na ewentualny start pani Edyty Zbieć w Kobyłce ma także obecny Burmistrz Kobyłki pan Robert Roguski, który w ostatnim okresie ku zaskoczeniu opinii publicznej i mieszkańców Kobyłki zaangażował się w politykę pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że w związku z obecną sytuacją w Kobyłce pan Robert Roguski nie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza, ale aktywnie uczestniczy w politycznej rozgrywce powiatowej. Taka sytuacja w Wołominie i Kobyłce może być powodem zawarcia sprytnego, cichego, niepisanego układu wołomińsko-kobyłkowskiego PiS, by zwiększyć szanse na zwycięstwo w obu sąsiadujących miastach. W Wołominie kandydata pod szyldem PiS, który ogra osłabioną odejściem wiceburmistrz obecną burmistrz Elżbietę Radwan, a w Kobyłce kandydatem ma zostać pseudo niezależny kandydat (Wiceburmistrz Wołomina) z cichym błogosławieństwem obecnego Burmistrza Kobyłki założyciela kobyłkowskiego  „Jednego Powiatu” obecnie „Jednej Polski” oraz byłego kandydata (z roku 2010,2014) na Burmistrza Kobyłki z PiS.

Wygląda to na dość paradoksalną sytuację. Burmistrz Wołomina pani Elżbieta Radwan – która ma ogromne szanse na reelekcję – akceptując taką sytuację chyba na własne życzenie chce przegrać wybory 2018 roku w Wołominie. /red/