/Wołomińskie obchody Święta Konstytucji RP

Wołomińskie obchody Święta Konstytucji RP

W czwartek, 3 maja obchodziliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niezwykle ważne święto dla Polaków, tego dnia (w 1791 roku) jako drugi kraj na świecie, wprowadzone zostały zasady funkcjonowania ustroju państwa.

Wołomińskie uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Po jej zakończeniu pochód z władzami miasta, pocztami sztandarowymi, Orkiestrą Miejską, gośćmi oraz mieszkańcami Wołomina przeszedł na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
W swoim wystąpieniu Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan mówiła o ogromnym powodzie do dumy i radości w tak ważnym dla Polaków dniu oraz o tym, że ważne jest aby Wołomin był zjednoczony i piękny. Teatr historii i Rekonstruktorzy Stowarzyszenia Artylerii Dawnej zaprezentowali widowisko historyczne zakończone wystrzałem z repliki-armaty. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920. Po uroczystych obchodach rocznicowych grupa wolontariacka „Otwarte Serce” z Wołomina, przygotowała specjalnie dla mieszkańców grę miejską pod nazwą: Zobaczę… Dotknę… Odkryję… Majową Jutrzenkę. Cieszymy się, że zabawa przypadła mieszkańcom do gustu, którzy licznie wzięli w niej udział. 

To już tradycja, że 3 maja w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie odbywa się festyn rodzinny pt. „Dziękuję za miłość”. W tym roku po raz czwarty odbyło się wydarzenie w którego organizację włączył się Miejski Dom Kultury w Wołominie. Na scenie swoje umiejętności pokazali uczniowie ze szkoły tańca Shock Dance, grupy tanecznej Haliny Ołdak oraz sekcji Karate. Podczas wydarzenia odbyły się również liczne konkursy oraz zabawy, a wszystko to w szczytnym celu – aby zebrać fundusze na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z parafii. Gwiazdą wieczoru wydarzenia był Ryszard Rynkowski, znany polski wokalista, którego występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Na zakończenie festynu DJ poprowadził zabawę taneczną.(Zespół MDK Wołomin)